فلسطینی ها خواستار تحریم بارسلونا

یکی از برنامه های رادیویی متعلق به جنبش حماس از مردم فلسطینی خواست تا باشگاه بارسلونا را به خاطر اجازه دادن به حضور "جلعاد شالیط" سرباز رژیم اشغالگر قدس در بازی ال کلاسیکو که قرار است هفتم نوامبر در نوکمپ برگزار شود تحریم کنند.

اعلام خبر حضور جلعاد در نوکمپ موجی از خشم را در "غزه" و دیگر کشورهای عربی به وجود آورده است چرا که بارسلونا در میان کشورهای عربی و به ویژه فلسطین از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار بوده است.

کمیته "حمایت از زندانیان غزه" خواسته‌ی سرباز رژیم اشغالگر قدس برای حضور در نوکمپ را تلاشی جدید برای لاپوشانی جنایت های رژیم نژاد پرست صهیونستی قلمداد کرد.

سازمان دفاع از حقوق زندانیان فلسطین هم در بیانیه ای اعلام کرد: چگونه باشگاهی بزرگ و محترم همچون بارسلونا که ندای تعدد فرهنگ ها و یکپارچگی انسان ها را سر می دهد، قاتل و جنایت کاری چون شالیط را به نوکمپ دعوت و از او قدردانی می کند.

دفتر نخست وزیری حکومت حماس با ریاست اسماعیل هنیه هم در بیانیه ای موافقت باشگاه بارسلونا با حضور سرباز رژیم اشغالگر قدس در نوکمپ را محکوم کرد.

باشگاه بارسلونا روز چهارشنبه اعلام کرد که با وجود اعتراضات زیاد حامیان فلسطین، با حضور شالیط در نو کمپ موافقت کرد.

کارلس ویلاروبی نایب رییس باشگاه بارسلونا گفت: شالیط که از سال 2006 تا 2011 در غزه اسیر بود قبل از اینکه در ماه اکتبر گذشته با بیشتر از 1000 اسیر فلسطینی معاوضه شود رسما خواستار حضور در بازی ال کلاسیکو شده بود.

وی افزود: بارسلونا کانون نزدیکی ملت ها و نه درگیری و جدایی آنها است. پس از درخواست شالیط، یک صندلی را در قسمت بالای ورزشگاه برای او در نظر گرفتیم اما وی آن را رد کرد و خواستار نشستن در صندلیهای نزدیک زمین شد. قرار است که فیلمی مستند هم از حضور او در نوکمپ گرفته شود. مطمئنا ما در پی نزدیکی بین ملت ها هستیم و اصلا قصد ایجاد تشنج و تفرقه را نداریم. حتی در سال 2005 خواستار برگزاری بازی با تیم منتخب فلسطین و رژیم اشغالگر قدس شدیم.

روزنامه الپایس اسپانیا اعلام کرد که گروهی از طرفدارن بارسلونا که از حامیان ملت ستم دیده فلسطین هستند در نامه ای از ساندرو راسل رییس باشگاه بارسلونا خواستند که با حضور شالیط در نوکمپ مخافت کرده و خواسته او را رد کند.

خدا کنه که آقای راسل به حرف هوادارای بارسا گوش بده و جلوی حضور این صهیونیست بی خاصیتو در نیوکمپ بگیره!چون نیوکمپ برای حضور آدم های باشخصیت ساخته شده و نه برای یک آدمکش اسرائیلی.بعد از اومدن qatar fundationبه اندازه کافی به اعتبارمون ضربه خورد!آقای راسل نذار بیشتر از این از اعتبار بارسا کم بشه و ما هم بشیم یه بی اعتبار درست مثل رئالی ها!!!!

/ 0 نظر / 9 بازدید