ویلانووا:پیروزی مقابل سلتیک،مهم ترین کار است!

 تیتو ویلانووا در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی امشب مقابل سلتیک در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شد و گفت: این مهم‌ترین بازی است که در پیش داریم. اگر پیروز شویم صعود می‌کنیم و اول شدن‌مان به نتایج سایر تیم‌ها بستگی دارد. برد در این بازی مهم است زیرا این فرصت را به ما می‌دهد تا به بازیکنان استراحت بدهم و به بازیکنان ذخیره هم فرصت بازی بدهیم. مهم‌ترین مسئله صعود است. اگر پیروز شویم مشکل دیگری نخواهیم داشت.

 وی در خصوص بازگشت پیکه خاطرنشان کرد: او شانس بازی کردن دارد. باید ببینیم حالش چه طور است و آیا آمادگی دارد یا نه. پیکه مدت زمان زیادی از میادین دور بوده، اما این هفته تمرینات بسیار خوبی را پشت سر گذاشت.

 

سرمربی بارسلونا ادامه داد: عالی بازی کرده‌ایم؛ اما باید تمرکز خودمان را حفظ کنیم. چنین شروعی آسان نیست باید به جنگیدن ادامه دهیم و کاری به نتایج سایر تیم‌ها نداشته باشیم.

 

وی در خصوص عدم گلزنی مسی نیز توضیح داد: لئو به اندازه کافی درخشان است. او همیشه می‌خواست گلزنی کند و امیدوارم که هرگز تغییر نکند. او دیر یا زود گل خواهد زد.

 

ویلانووا در پاسخ به این سوال که آیا دنی آلوز در ترکیب اصلی حاضر خواهد شد، گفت: آلوز بازیکن بسیار مهمی برای ما بوده است و به دلیل مصدومیت است که در بازی‌های زیادی به میدان نمی‌رود. وقتی برگشت جلسات تمرین زیادی را از دست داد. او باید آمادگی خود را به دست بیاورد و در حال حاضر به سطح مطلوب نرسیده است. او سال سختی را پشت سر گذاشت و این را می‌داند. در حال تلاش است تا بتواند بهترین شرایط خود را به دست آورد.

 

سرمربی بارسلونا اهمیت لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا را به یک اندازه دانست و تأکید کرد: می‌خواهیم تا جایی که می‌توانیم خوب بازی کنیم تا در هر دو جام قهرمان شویم.

 

وی در خصوص جو ورزشگاه سلتیک اشاره کرد: ورزشگاه سلتیک را نمی‌شناسم. حدس می‌زنم که جو خوبی داشته باشد و این برای بازیکنان خوب است زیرا به آنها انگیزه می‌دهد. ما در خانه تلاش کردیم سلتیک را در دقایق پایانی شکست دهیم بنابراین باید حواس‌مان را جمع کنیم. سلتیک کار را سخت خواهد کرد.

 

تیتو ویلانوو همچنین با اشاره به شیوه دفاعی سلتیک تصریح کرد: وقتی تیم‌ها مقابل بارسا بازی می‌کنند بیشتر تلاش می‌کنند انسجام خود را حفظ کنند. شاید این شیوه بازی آنها نباشد، اما بارسلونا آنها را مجبور می‌کند که به این سبک روی بیاورند. هر تیمی می‌تواند شیوه بازی خود را انتخاب کند. سلتیک در ضد حمله خطرناک است. ما در دور رفت سلتیک را تیمی سرعتی دیدیم که می‌توانست از توپ‌های از دست رفته استفاده کند. آن‌ها در نیوکمپ دفاعی بازی کردند، اما برای آنها چندان هم بد نشد و کار را برای ما مشکل کردند باید ببینیم امشب چه پیش می‌آید.

/ 0 نظر / 10 بازدید