بارسا،کاتالان،قدرت
وبلاگی برای آبی و اناری ها

 شاید چند ماهی از معارفه تیتو ویلا نووا به عنوان مربی فصل جدید بارسلونا و جانشین پپ گواردیولا گذشته باشد، ولی او دیشب برای اولین بار در دیداری رسمی هدایت تیم کاتالان را در دست گرفت و هنوز یک ماه نیست که کارش را به عنوان سرمربی جدید بارسا آغاز کرده است. اما همین مدت زمان کوتاه هم کافی بود تا اولین کتاب راجع به شخصیت تیتو ویلا نووا منتشر شود.

 

 

 

 


این کتاب با نام'Amb tu, Tito' (با تو، تیتو) توسط انتشارات کلومنا منتشر شده و در حقیقت تالیف جملاتی است که راجع به تیتو ویلانووا مطرح شده و هدف اصلی انتشار این کتاب، تصویر سازی و ارائه چهره ای شبیه به مربی فصل جدید باشگاه بارساست.

پدر تیتو، هم تیمی های سابق او در زمانی که تیتو به بازی فوتبال می پرداخت، افرادی مثل یوهان کرایف و... از جمله افرادی هستند که با اظهارنظرهایی که در مورد تیتو بر زبان آورده اند، به شناخته شدن هرچه بهتر چهره او برای فوتبال دوستان کمک بزرگی خواهند کرد. بیان این جملات از زبان نزدیک ترین افراد زندگی کاری و حرفه ای تیتو، کار را برای شناخت شخصیت او ، آسان تر خواهد کرد.

تیاگو آلکانتارا، بازیکن جوان بارسا، خیلی روشن و شفاف ، ویژگی های اخلاقی تیتو را بر زبان آورده و  او را با گواردیولا مقایسه کرده و تفاوت های میان این دو مربی را مطرح ساخته: « گواردیولا بیشتر از تیتو بر روی فاز روانشناسی کار می کرد و تیتو بیشتر بر روی تمرینات تاکتیکی تمرکز دارد.»

از سوی دیگر، یوهان کرویف ، مربی سابق و هلندی باشگاه بارسلونا هم در مورد تیتو صحبت کرده و گفته:« او  هنوز  باید شجاعتش را نشان دهند؛ هر چند که به نظر می رسد که اعتماد به نفس کافی و خوبی داشته باشد. باید منتظر بمانیم. زمانی که گواردیولا به عنوان مربی جدید بارسا برگزیده شد، همه به ما می گفتند که رفتار و انتخابی غیر عادی داشته ایم که یک پسری را به عنوان مربی تیم انتخاب کرده ایم که پیش از  این هرگز مربی گری نکرده.»

خواکیم ویلانووا، پدر تیتو  هم که بی صبرانه منتظر شروع رسمی پسرش به عنوان مربی جدید بارساست در این باره گفت:« او ساعت ها توپ را این طرف و آن طرف شوت می زد و همسایه های بیچاره مان هیچ وقت گلایه ای نداشتند. او شیفته فوتبال است.»

منبع:goal.com

 

[ ۱۳٩۱/٥/٤ ] [ ۳:۳۱ ‎ب.ظ ] [ سرباز کاتالان ]

درباره وبلاگ

سلام محمد رضا هستم!!14 ساله از بندر انزلی!!این وبلاگو به افتخار بارسا،بهترین تیم جهان ساختم!!امیدوارم شما هم منو با نظرات گرمتون یاری بدید!! میدونید بارسا یعنی چی؟؟؟ بارسا یعنی اگه گاهی ببازه ...حتی خیلی سنگین ..ولی بازم نتونی ولش کنی..حتی برای یه لحظه...
موضوعات